Review of I Saw the Devil (2010) by Morteza B — 23 Jul 2011
Od celokupnog azijskog filma, verovatno je korejski onaj koji najvise napreduje u poslednjih par godina, kako u produkcionom smislu, tako I u pogledu scenarija, radnje I zapleta. ''Video sam djavola'' je prebrutalna, na momente negledljiva jezivo surova prica o dobru I zlu, I o tome da morate postati ludak da biste se osvetili ludaku.
Policajac koji prati I muci surovog manijakalnog serijskog ubicu za kojeg zna da mu je ubio trudnu zenu, na kraju ce morati da postane kao on, cudoviste, Djavo. Film obiluje nasiljem, perfektno je snimljen I sve vreme nosi poruku toliko mocnu, da cete navijati iz fotelje.
Izrazi ''osveta se servira hladna'' I 'to je I zasluzio'' ce se provlaciti kroz ceo njihov duel, u kome nema pobednika. Nakon sokantnog obrta na kraju filma je sasvim sigurno da necete izgovoriti cuvenu recenicu prilikom gledanja akcionih filmova ''Sta bih mu tek ja radio''.
.. Vrlo, vrlo dobro, premda ne za ljude sa osetljivim zelucem.
This review of I Saw the Devil (2010) was written by Morteza B on 23 Jul 2011.
I Saw the Devil has generally received very positive reviews.
Was this review helpful?
